Veci, ktoré potrebujete vedieť o IT outsourcingu

Pojem IT outsourcing je na Slovensku známy už dlhé roky. Ľudia si však stále nevedia úplne presne predstaviť, čo všetko zahŕňa a ako to môže fungovať. Priblížime vám preto základné detaily, ktoré vám pomôžu s rozhodnutím, či sa IT outsourcing oplatí zaviesť aj vo vašej firme.

Čo je IT outsourcing?

Možno aj vy zisťujete, že údržba vašich firemných počítačov, správa sietí a serverov vás oberá o čas, ktorý by ste chceli venovať iným činnostiam. A práve pre tieto situácie je tu IT outsourcing.

IT outsourcing znamená využívanie externých zdrojov firmy, teda využívanie dodávateľov IT služieb pre efektívne zabezpečenie komplexných IT procesov. Firma sa tak môže plne sústrediť na svoju hlavnú činnosť a zároveň ušetrí nemalé finančné prostriedky.

 
Dá sa IT outsourcing firme „ušiť“ na mieru?

Každá firma má špecifické potreby. Ak má spoločnosť obavy, či jej outsourcing bude postačovať, vždy sa dá riešenie prispôsobiť na mieru. Podmienky sú vždy individuálne dohodnuté v zmluve.

 
Ako IT outsourcing funguje?

Na začiatku sa určia potreby, napríklad: potrebujeme, aby ste boli dostupní od pondelka do piatku od 8:00 do 17:00 alebo od pondelka do nedele, alebo 24/7.

Následne sa určí reakčný čas, počas ktorého sa daná požiadavka začne riešiť. V dnešnej dobe už existuje veľa nástrojov na vzdialenú správu, takže zásah môže prebehnúť do niekoľkých minút. Vzdialená správa je mnohokrát efektívnejšia a rýchlejšia než fyzicky prítomný správca, ktorý by v prípade potreby musel reálne prejsť celou budovou do druhej kancelárie alebo na iné poschodie.

Okrem zmluvne dohodnutých podmienok riešime aj nové požiadavky firmy, incidenty, poruchy, problémy, analýzu alebo audit. Pravidlo je také, že v rámci IT outsourcingu zamestnanca plne zastúpime. Robíme teda všetko, čo firma v rámci IT potrebuje.

 
Výhody IT outsourcingu
  • Vstupný audit preverí stav IT systémov a prípadné nedostatky
  • Zmluvne dohodnutý rozsah služieb a rýchle reakčné časy
  • Personálna efektivita - firma má k dispozícii komplexný tím špecialistov
  • Najmodernejšie technológie a aktualizácie
  • Presné vyčíslenie nákladov
  • Flexibilita v type zmlúv
  • Úspora 50% až 75% nákladov na jedného interného zamestnanca
  • Efektívna správa - IT systémy sú udržiavané v perfektnom stave, zákazník neplatí za servisné hodiny
 
Prečo sa to oplatí?

Je to cenovo výhodnejšie než starať sa o svoje IT interne. Naša firma vie dodržiavať zmluvne dohodnutú reakčnú dobu pokojne aj 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. To hovorí za ďalšiu veľkú výhodu IT outsourcingu.

 

Zistite viac

Veríme, že sme vám vysvetlili čo je IT outsourcing. Výhody, o ktorých sme hovorili, vás oslobodia od množstva problémov, takže sa môžete plne sústrediť na svoj biznis. Ak sa potrebujete bližšie poradiť o vhodnom outsourcovaní vášho firemného IT, pokojne sa u nás zastavte. Špecialisti firmy Detect s dlhoročnými skúsenosťami sú tu pre vás.

 

Potrebujete rýchlu pomoc?
Zavolajte nám ihneď: 0908 165 468

ISO9001

ISO14001

ISO27001

ISO37001

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram