Internet Information Services

Server Internet Information Services (IIS server) je webová aplikácia založená na systéme Windows Server, ktorá sa používa na poskytovanie obsahu webovej lokality cez internet koncovému používateľovi.

IIS je rola servera, ktorú je možné nainštalovať, a je súčasťou všetkých produktov Microsoft Windows Server. Nedávno spoločnosť Microsoft spojila komponenty IIS s profesionálnymi verziami svojich produktov operačného systému pre stolné počítače, ako je napríklad Windows 10 Pro; IIS je však zvyčajne nasadená a centrálne spravovaná na jednom alebo viacerých serveroch Microsoft Windows.

Apache verzus
Internet Information Services

K dispozícii sú dve bežne používané aplikácie webového servera: Apache a Internet Information Services. Apache je open source inštalovateľná aplikácia, bežne používaná na otvorených systémových platformách, ako je Linux, zatiaľ čo IIS je serverová rola nakonfigurovaná nad licencovanou kópiou Windows Server. Keďže IIS je produkt spoločnosti Microsoft, IIS ponúka niekoľko výhod oproti Apache; pravdepodobne najväčšou výhodou je, že používateľská základňa bude vo väčšine prípadov už oboznámená s rozložením, dizajnom a terminológiou produktu, jednoducho preto, že väčšina z nich sú už existujúci operátori Windows. Vďaka tomu sa produkt veľmi ľahko učí a ovláda a umožňuje priamu integráciu ďalších produktov spoločnosti Microsoft do IIS, ako sú SharePoint, PowerShell a Microsoft Office.

Produktová podpora

Spoločnosť Microsoft tiež poskytuje produktovú podporu pre všetky licencované kópie systému Windows Server, takže nie je potrebné kupovať ďalšie balíky podpory ako pri väčšine aplikácií webového servera s otvoreným zdrojovým kódom. Pretože IIS používa C# a .NET webové aplikačné rámce ako ASP.NET MVC a Entity Framework; navyše sa integruje s Visual Studio, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre podniky. Ďalšími kľúčovými výhodami sú natívna podpora .NET, ASPX a PHP pre moduly a skripty, čo umožňuje webovým vývojárom vytvárať pútavý a hladko navrhnutý obsah pre ich webové výtvory.

Aktualizácie služby

Keďže služba IIS je súčasťou systému Windows Server, aktualizácie sa zvyčajne vydávajú súčasne s každou revíziou operačného systému alebo novým vydaním. Prvýkrát vydaný v roku 1995 bol IIS pôvodne vyvinutý interne spoločnosťou Microsoft ako doplnok pre Windows NT 3.51. Prvýkrát bol pribalený k OS, keď bol v roku 1996 vydaný Windows NT 4.0; toto zahrnutie IIS v predvolenom nastavení spôsobilo, že mnohí správcovia systému a weboví vývojári si najprv všimli IIS. S vydaním systému Windows Server 2000 sa jeho popularita rýchlo zvýšila a dopyt po vydaní systému Windows Server 2003 exponenciálne vzrástol. Rôzne verzie služby IIS boli vydané so systémom Windows Server 2008, Server 2012 a nedávno so systémom Windows Server 2016, ktorý bol vydaný s verziou služby IIS 10.

Pre koho je IIS vhodný?

Dnes sa IIS nachádza vo veľkej miere v dátových centrách po celom svete a poháňa niektoré z najpopulárnejších webových stránok online vrátane Comcast.com, Disney.com a Ebay.com. IIS výrazne rastie v popularite a využívaní. Odhaduje sa, že takmer 30 % aktívnych webových stránok na internete používa IIS ako platformu webového servera. IIS pravdepodobne najčastejšie používajú podniky IT, pretože môže byť centrálne spravovaný a škálovaný tak, aby vytváral rozsiahle farmy webových serverov pre webové stránky s vysokou návštevnosťou a vysokým dopytom.

Funkcie IIS

Ďalšími kľúčovými funkciami IIS je schopnosť používateľov delegovať kontrolu nad správou webovej stránky alebo webových aplikácií. Je to skvelé na vytváranie kontrol prístupu k rôznym oddeleniam. Napríklad vaši weboví vývojári môžu potrebovať prístup iba k frontendu webovej stránky a vaše IT technické tímy vyžadujú iba prístup ku konfigurácii (alebo backendu). IIS je ľahko integrovateľná s technológiou API. Toto sa neobmedzuje len na Microsoft API, ale aj na akékoľvek cloudové API. IIS sa tiež veľmi dobre škáluje. Základnou funkciou je vyrovnávanie zaťaženia webových stránok, ako aj dynamické ukladanie do vyrovnávacej pamäte a kompresia. Táto technológia znižuje režijné hardvérové ​​požiadavky na hostiteľskom serveri (serveroch), čo môže byť použité na zníženie serverovej stopy alebo môže umožniť extra šírku pásma počas vrcholného obchodovania alebo predajných udalostí s vysokým dopytom, ako je Black Friday.

Zabezpečenie IIS

Spoločnosť Microsoft výrazne zlepšila zabezpečenie IIS od vydania NT 4.0. Opravy a aktualizácie zabezpečenia možno jednoducho spravovať pomocou možností bezproblémového vyrovnávania záťaže. To umožňuje odstrániť servery z farmy, opraviť ich a potom ich pridať späť na farmu s nulovým dopadom na produkčnú webovú stránku. Webové stránky a webové aplikácie môžu byť izolované, pretože pracovné procesy IIS majú jedinečnú zabezpečenú identitu. To zaisťuje, že webové lokality a aplikácie IIS nebudú ovplyvnené inými zlyhaniami v sieti alebo narušením bezpečnosti, čo je ideálne pre riešenia, ako je napríklad hosting webových stránok v súlade s HIPAA.

Prečo si vybrať detect?

Ako si správne vybrať IT Outsourcing? Na trhu je množstvo spoločností, ktoré ponúkajú rovnaké spektrum služieb za podobné ceny.
Komu zveriť do rúk bezpečnosť vašich systémov? Ako získať istotu?

Prvým krokom k vašej spokojnosti je zmapovanie vašich súčasných technológií. Naši odborníci vám na základe bezplatného IT auditu vysvetlia,
v akom stave je vaše IT. Ukážeme vám možné problémy a predostrieme vám ich riešenie. Máte možnosť spoznať nás osobne a nezáväzne sa rozhodnúť,
či s nami chcete spolupracovať. Kto sú naši dlhoroční zákazníci a prečo si vybrali práve nás? Čítajte ďalej.

Referencie

Máte záujem o spoluprácu?

Každá úspešná spolupráca sa začína prvým stretnutím alebo ponukou.
Kontaktujte nás ešte dnes.

Partneri

Sme držiteľmi niekoľkých certifikátov. Profesionálnu správu vašich IT systémov zabezpečujú vyškolení pracovníci.

Napíšte nám

    ISO9001

    ISO14001

    ISO27001

    ISO37001

    chevron-downarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram