Čo majú spoločné: knižnica, konferenčná miestnosť, stavebnica a trezor?

Je to metafora na zásadné výhody, ktoré prináša SharePoint.
Výhod je samozrejme viac.
Pozrime sa bližšie na platformu od Office 365.

O tom, ako SharePoint mení pracovný priestor, sa denne presvedčí viac ako 20 000 nových používateľov vo svete. V stredných a väčších firmách tento nástroj otvára komunikáciu s podnázvom: „Bez hraníc“. Nie každý, kto rozhoduje o zavedení inovácií vo firme, však úplne presne vie, v čom spočívajú hlavné benefity tohto riešenia. V nasledovných bodoch sa pokúsime na ne pozrieť viac user-friendly.

SharePoint ako knižnica

Predstavte si knižnicu, kde všetky vaše dôležité dokumenty a súbory sú bezpečne uložené a zároveň ľahko dostupné. Toto centralizované úložisko informácií uľahčuje spoluprácu a prístup k informáciám, čím sa šetrí čas a znižuje chaos súvisiaci s hľadaním dokumentov. Veď všetci sme už zažili rozpaky spojené s vetou: „Pošli mi poslednú verziu“. V dokumentoch môžete spolupracovať formou spolutvorby a bezpečne sa tak pripojiť odkiaľkoľvek a kedykoľvek bez straty najaktuálnejších informácií. Zároveň SharePoint umožňuje nadštandardný manažment dokumentov ako: automatizáciu životného cyklu dokumentu, rôzne šablóny, fulltextové vyhľadávanie, verziovanie, integráciu elektronického podpisu, či revízny záznam o histórii zmien.

 

SharePoint ako konferenčná miestnosť

Čo dokáže skĺbiť tímového ducha viac ako spoločne zdieľaný priestor. Okamžité správy, diskusné fóra, blogy, zdieľanie nápadov, kalendár. Tu kreativita nepozná hranice, a to doslova. Komentovať a prispievať môžete z akéhokoľvek miesta. Môžete tvoriť prispôsobené stránky pre jednotlivé projekty alebo tímy. Myslite na SharePoint ako na kreatívny virtuálny priestor, ktorý posúva tímovú spoluprácu a produktivitu na novú úroveň. Považujte to za priestor, kde sa váš tím stretne a tvorí bez nutnosti fyzickej prítomnosti.

 

SharePoint ako stavebnica

Prispôsobiteľnosť a škálovateľnosť SharePointu sú kľúčové vlastnosti, ktoré ho robia obzvlášť atraktívnym pre stredné firmy. Umožňujú firmám rozširovať toto prostredie podľa svojich špecifických potrieb a rastúcich požiadaviek. SharePoint je ako LEGO. Je navrhnutý tak, aby pracoval ruka v ruke s ostatnými aplikáciami Office 365, ako sú Outlook, Teams alebo Excel. To znamená, že môžete využívať všetky tieto nástroje spolu, čo zvyšuje efektivitu a plynulosť práce. Môžete vytvárať pracovné postupy, formuláre a dokonca ho integrovať s ďalšími externými aplikáciami. A ako vaša firma rastie, SharePoint môže rásť s ňou.

 

SharePoint ako trezor

Predstavte si SharePoint ako trezor, kde všetky vaše dáta sú nielen bezpečne uložené, ale tiež chránené pokročilými bezpečnostnými opatreniami. A to bez potreby špeciálneho softvéru či ďalšieho zabezpečenia. Pri stredných firmách hackeri často vnímajú nižšiu úroveň zabezpečenia, a preto bývajú tieto firmy častým cieľom kybernetických útokov. Pre ne, je SharePoint z tohto hľadiska atraktívnym riešením. Nástroj ponúka pokročilú správu prístupov, šifrovanie dát, viacúrovňové zabezpečenie, auditovanie, prevenciu straty dát či pravidelné aktualizácie. A to všetko vo veľmi priateľskom a intuitívnom rozhraní.

 

Súčasťou balíka výhod je aj to, že je to nielen sofistikované, ale aj ekonomicky výhodné riešenie. Keďže SharePoint je časťou cloudového riešenia Office 365, nemusíte investovať do drahého hardvéru alebo softvéru. To môže významne znížiť vaše kapitálové výdavky a zjednodušiť správu IT. Tiež prínosné je, že o pravidelné aktualizácie a bezpečnostné záležitosti sa stará priamo Microsoft. SharePoint v Office 365 je v celku jednoduchá cesta k inteligentnejšiemu podnikaniu a my vám ju pomôžeme správne nastaviť a vyladiť na mieru.

O nás

Detect je firma s dlhoročnými skúsenosťami pri správe firemného IT. Ak sa potrebujete bližšie poradiť o vhodnom outsourcovaní vášho IT, pokojne sa u nás zastavte. Naši špecialisti sú tu pre vás.

#detect #itjednoducho #itodborne #itoutsourcing #itoutsourcingnaklady #itfirmybratislava

ISO9001

ISO14001

ISO27001

ISO37001

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram